• Je komt als leerling kok te werken binnen ons kleine en hechte team. Etienne is je leermeester en elke dag aanwezig.
• In de keuken beginnen we de werkdag om 14.00 uur met koffie en thee om de komende avond en bijbehorende werkzaamheden door te nemen. Tot 17.00 uur zorgen we er met elkaar voor dat er voldoende mise en place klaarstaat. Om 17.00 uur eten we samen met de bediening een verse maaltijd. Rond 17.30/18.00 uur staan we klaar om de 1e gerechten te serveren voor onze gast.
• Leerlingen draaien volledig mee aan de koude kant. Daarnaast kun je assisteren aan de warme kant en het luik. De werkdag is na de schoonmaak rond 21.30 afgelopen.
• Je leert het vak op een klassieke manier. Klassieke bereidingstechnieken en het werken met hoogwaardige producten zijn speerpunten in ons bedrijf. Dit maakt het makkelijk om je taken van school af te werken tijdens de werkdag.
• De menukaart is seizoensgebonden en daarnaast werken we met in ieder geval maandelijks wisselende;
Leerling kok in klassiek restaurant Zaanstreek/Waterland (1121) 'Countryside Amsterdam'
Wat ga je leren?
Bereidt gerechten
B1-K1-W1 Plant zijn werkzaamheden
B1-K1-W2 Maakt mise en place
B1-K1-W3 Past recepten aan
B1-K1-W4 Bereidt gerechten en componenten
B1-K1-W5 Werkt gerechten voor de uitgifte af
B1-K1-W6 Maakt werkruimtes, gereedschappen en machines in de keuken schoon
B1-K1-W7 Verricht onderhoud aan keukeninventaris
Beheert keukenvoorraden
B1-K2-W1 Bestelt benodigde producten
B1-K2-W2 Ontvangt en controleert geleverde producten
B1-K2-W3 Slaat geleverde producten op
B1-K2-W4 Controleert producten en voert keukenadministratie uit
Vernieuwt en verbetert de dienstverlening in de keuken
P2-K1-W1 Ontwikkelt nieuwe gerechten
P2-K1-W2 Voert menu-engineering uit
P2-K1-W3 Ondersteunt de verbetering van efficiency en de beheersing van kosten
P2-K1-W4 Ondersteunt de verbetering van kwaliteit
Geeft leiding en voert beheerstaken uit
P2-K2-W1 Instrueert en begeleidt lerende medewerkers
P2-K2-W2 Voert informele en ondersteunt bij formele gesprekken met lerende medewerkers
Naar wie zijn wij op zoek?
enthousiast over ons mooie vak,
leergierig,
netjes in de omgang,
collegiaal,
energiek,
flexibel,
vrolijk,
jezelf durven zijn.
Wat biedt het bedrijf?
Je stage bij ons geeft je allereerst de kans om al je taken voor school op tijd af te ronden. Maar ook heel belangrijk om het werk binnen een succesvol goedlopend restaurant te ervaren wat bezocht wordt door gasten die houden van de klassieke Franse (luxe) keuken. En dat binnen een team met uitsluitend jonge medewerkers die zeer vriendschappelijk met elkaar omgaan! Daarom vinden we het altijd super leuk als leerlingen langer bij ons blijven werken of zelfs een 2e en 3e stage bij ons volgen!
Je eten en drinken tijdens werk worden je aangeboden. Maaltijden variëren van 'te testen' gerechten als hertenbiefstuk, parelhoen of tarbot. Maar ook zelfgemaakte pizza, roerbak of stamppot. Heel gevarieerd dus en in ieder geval altijd vers!
Als bedrijfskleding hebben we een koksbroek, sloof en buis voor je. Deze wassen we ook voor je.
Het restaurant is makkelijk bereikbaar met een bushalte voor de deur (10 minuten vanaf station Noord). Kom je met de auto? Parkeren is gratis!